Арсенал изпусна удобна възможност да оглави временното класиране, след като по-рано през деня лидерът Манчестър Сити се издъни и спечели само точка при визитата си на Астън Вила (0:0). „Артилеристите” завършиха 1:1 срещу големия си градски съперник Тотнъм в дербито на Северен Лондон от 12-ия кръг на английската Висшата лига.

Арсен Венгер заложи на двама чисти нападатели в лицето на Оливие Жиру и Джоел Кембъл, който игра като дясно крило, а Маурисио Почетино не направи почти никакви промени в състава на Тотнъм от последния мач на „шпорите” за първенство.

Голмайсторът на гостите Хари Кейн (32) ги изведе напред в резултата след центриране на Дани Роуз. Кейн се измъкна зад гърба на опитващия се да го остави в засада Лоран Косчелни и прехвърли Петер Чех за 0:1. Шест минути по-късно Алексис Санчес можеше да изравни, но Юго Лорис спаси. В края на полувремето с пропуск за Тотнъм се отчете Хари Кейн.

След почивката имаше изобилие от положения пред двете врати, но домакините имаха повече късмет. В 64-ата минута Тотнъм можеше да реши всичко, но последователно Деле Алли и Хари Кейн пожалиха артилеристите.

Влезлият като резерва Киърън Гибс (77) изравни минути след появата си на терена. Той се включи отлично в атака на „артилеристите” и се възползва от пас на Месут Йозил, за да прати топката зад Юго Лорис за 1:1. След попадението Арсенал натисна здраво, но се заредиха пропуски на Оливие Жиру и Алексис Санчес. До края на мача "артилеристите" нямаха шанс и срещата завърши при този резултат.

След равенството Арсенал остава втори с 26 точки, колко има и лидерът Манчестър Сити, който е с по-добра голова разлика. Тотнъм не познава вкуса на поражението вече 11 поредни мача след загубата си от Манчестър Юнайтед в първия кръг от сезона. „Шпорите” са на пета позиция с 21 точки.

Арсенал – Тотнъм 1:1
0:1 Хари Кейн (32), 1:1 Киърън Гибс (77)