Арсенал победи Лестър с 2:1 в дербито на 26-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Емиратс" изправи първия срещу втория в таблицата, а гостите от Лестър поведоха в края на първата част с гол на Джейми Варди.

Голмайсторът вкара 19-ото си попадение в шампионата от дузпа за фаул на Начо Монреал в наказателното поле. Арсенал пък изпусна две добри възможности преди да изостане в резултата, като и при двете Алексис Санчес бе най-близо до гола.

След 54-ата минута домакините заиграха с човек повече, след като Дани Симпсън от Лестър получи два жълти картона в рамките на пет минути.

Последва натиск на "артилеристите", които изравниха в 70-ата минута с попадение на Тио Уолкът, появил се като резерва малко по-рано. Последваха пропуски на Санчес, Рамзи и Мертезакер, а в последната минута на продължението Арсенал вкара втори гол. Месут Йозил центрира от фаул, а Дани Уелбек вкара за крайното 2:1 с глава, също малко след появата си в игра и близо година след контузия.

Лестър остава на върха в класирането с аванс от две точки пред Арсенал и приключвайки серия от три поредни победи.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!