Арсенал преодоля четвъртия кръг на Карлинг Къп в Англия след убедителна победа с 4:0 като гост срещу Нюкасъл. "Артилеристите" откриха резултата във 2-ата минута на добавеното време на първата част. След изпълнение на ъглов удар пред вратата на "свраките" играч на Нюкасъл се опита да изчисти топката от голлинията, но уцели главата на вратаря Тим Крул и тя се озова в мрежата на домакините. Осем минути след почивката футболистите на Арсен Венгер стигнаха до второ попадение. Тио Уолкът изскочи сам срещу вратаря на "свраките" Крул и с техничен удар го преодоля за 2:0.

В края на мача Арсенал отбеляза още два гола. В 83-ата минута капитанът Франсеск Фабрегас открадна топката в средата на терена и подаде към Бендтнер, който с прекрасен изстрел не остави шансове на Крул - 3:0. Две минути преди края Уолкот отбеляза втория си гол в мача. Той бе изведен очи в очи със стража на домакините и без проблеми реализира./БЛИЦ

КАРЛИНГ КЪП - 1/8-ФИНАЛИ

От 26 октомври (вторник)
БИРМИНГАМ (ВЛ) - Брентфорд (Л1) 4:3 след дузпи (1:1 в ред. време)
0:1 Сам Ууд (68), 1:1 Кевин Филипс (90)

УИГЪН (ВЛ) - Суонзи (Ч) 2:0
1:0 Мауро Босели (51), 2:0 Бен Уотсън (90-дузпа)

ИПСУИЧ (Ч) - Нортхемптън (Л2) 3:1
0:1 Лиам Дейвис (16), 1:1 Карлос Едуардс (26), 2:1 Дамиен Дилейни (44), 3:1 Томаш Пришкин (88)

Лестър (Ч) - УЕСТ БРОМИЧ (ВЛ) 1:4
0:1 Саймън Кокс (21), 1:1 Ники Шори (53-автогол), 1:2 Сомен Чой (62), 1:3 Стивън Рийд (79), 1:4 Саймън Кокс (90)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (ВЛ) - Уулвърхемптън (ВЛ) 3:2
1:0 Бебе (56), 1:1 Джордж Елокоби (60), 2:1 Парк Джи Сунг (70), 2:2 Кевин Фоли (76), 3:2 Хавиер Ернандес (90)

Нюкасъл (ВЛ) - АРСЕНАЛ (ВЛ) 0:4
0:1 Крул (45-автогол), 0:2 Уолкът (54), 0:3 Бендтнер (83), 0:4 Уолкът (89)

АСТЪН ВИЛА (ВЛ) - Бърнли (Ч) 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)
1:0 Хески (86), 1:1 Карлайл (89), 2:1 Даунинг (96)

УЕСТ ХЯМ (ВЛ) - Сток Сити (ВЛ) 3:1 след продължения
0:1 Кенуайн Джоунс (6), 1:1 Скот Паркър (84), 2:1 Да Коща (96), 3:1 Обина (118)

*Заб.: В скоби след имената на отборите е показано първенството, в което се състезават: ВЛ - Висша лига; Ч - Чемпиъншип, Л1 - Лига 1, Л2 - Лига 2. Отборите с главни букви продължават напред.