Арсенал записа успех с класическото 3:0 при гостуването си на Манчестър Сити в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Така "топчиите" събраха 17 точки и се изкачиха на второто място, изоставайки с 5 от лидера Челси. С по 17 са още Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити, а по 15 имат Тотнъм и Уест Бромич.

Още в 5-ата минута на двубоя на "Сити ъф Манчестър" домакините останаха с човек по-малко, тъй като червен картон получи Дедрик Боята. Защитникът влезе грубо в краката на Маруан Шамах и бе изгонен.

Точни за успеха на "топчиите" бяха Самир Насри в 20-ата минута, Александър Сонг в 65-ата и Никлас Бенднер в 87-ата.

Капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас изпусна дузпа в 40-ата минута, с което можеше да направи победата на тима си още по-изразителна. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ

От 23 октомври (събота)
0:1 Лейтън Бейнс (17), 1:1 Рафаел ван дер Ваарт (20)

Бирмингам – Блекпул 2:0
1:0 Лиъм Риджуел (36), 2:0 Никола Жигич (57)

1:0 Флоран Малуда (23), 2:0 Саломон Калу (81)

1:0 Ричард Дън (25-автогол)

Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Скот Карсън (9-автогол), 1:1 Юсуф Мулумбу (17), 2:1 Марк-Антоан Фортюне (40)

1:0 Уго Родайега (59), 1:1 Йохан Елмандер (66)

Уест Хям - Нюкасъл 1:2
1:0 Карлтън Коул (12), 1:1 Кевин Нолан (23), 1:2 Андрю Керъл (69)

От 24 октомври (неделя)
Сток Сити – Манчестър Юнайтед1:2
0:1 Хавиер Ернандес (27), 1:1Тунджай Санлъ (81), 1:2 Хавиер Ернандес (86)

Ливърпул – Блекбърн 2:1
1:0 Сотирис Кирякос (48), 1:1 Джейми Карагър (51-автогол), 2:1 Фернандо Торес (53)

0:1 Самир Насри (20), 0:2 Александър Сонг (65), 0:3 Никлас Бенднер (87)