Арсенал разстреля Евертън с 6:1 на „Гудисън парк” в най-резултатния мач до момента то първия кръг на Висшата английска лига..
Головата фиеста за лондончаните започна Денилсон в 25-ата минута. В 36-ата Вермаелен удвои, а четири минути по-късно Уилям Галас направи резултата класически.
Въпреки че си осигуриха победата още преди почивката, „топчиите” не спряха да гърмят. Сигурният за Милан Сеск Фабрегас покачи на 4:0 две минути след началото на втората част, преди отново той да забие и петото попадение в 69-ата. Последният гол за Арсенал вкара изпусналият почти целия минал сезон Едуардо да Силва две минути преди края.
Луис Саха вкара утешителното попадение на „карамелите”. Той засече избитата от вратаря Алмуня топка.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
От днес

Челси - Хъл Сити 2:1
0:1 Стивън Хънт (28), 1:1 Дидие Дрогба (37), 2:1 Дидие Дрогба (90+2)

Астън Вила – Уигън 0:2
0:2 Уго Родалега (31), 0:2 Джейсън Кумас (56)

Блекбърн - Манчестър Сити 0:2
0:1 Еманюел Адебайор (3), 0:2 Стивън Айрлънд (90+1)

Болтън – Съндърланд 0:1
0:1 Дарън Бент (5)

Портсмут – Фулъм 0:1
0:1 Боби Замора (13)

Сток Сити – Бърнли 2:0
1:0 Райън Шоукрос (19), 2:0 Стивън Джордан (33-автогол)

Уулвърхемптън – Уест Хям 0:2
0:1 Марк Ноубъл (22), 0:2 Матю Ъпсън (69)

Евертън - Арсенал 1:6
0:1 Денилсон (25), 0:2 Вермаелен (36), 0:3 Уилям Галас (40), 0:4 Сеск Фабрегас (47), 0:5 Сеск Фабрегас (69), 0:6 Едуардо Да Силва (88), 1:6 Луис Саха (90)

На 16 август (неделя) от 15:30 часа:
Манчестър Юнайтед - Бирмингам Сити
Баланс: 90 мача, 41 победи за Манчестър Юнайтед, 25 равенства, 24 победи за Бирмингам

На 16 август (неделя) от 18:00 часа: