Арсенал записа измъчена победа с 1:0 срещу КПР на "Емиратс" в лондонското дерби от деветия кръг на английската Висша Лига.

Още в 10-ата минута Аарън Рамзи засече с глава центриране на Бакари Саня отдясно, след което топката срещна напречната греда. „Артилеристите” бяха по-активният тим на терена, но така и не успяха да вкарат попадение на бразилския страж Жулио Сезар.

След почивката в 50-ата минута Сезар спаси силен изстрел на Пер Мертезакер. Четири минути по-късно Джуниър Хойлет вкара топката в мрежата на Вито Маноне, но попадението на КПР правилно бе отменено заради засада.

В 80-ата минута Стефан Мбиа изрита нарочно Томас Вермален и получи директен червен картон, за да остави КПР с човек по-малко на терена. Четири минути по-късно Арсенал най-накрая успя да стигне до гола. Първо Сезар спаси последователно удари на Жиру и Рамзи, но при последвалото разбъркване в наказателното поле Микел Артета стреля, но топката рикошира в гредата, а при добавката халфът с глава вкара за крайното 1:0. В последната минута Гранеро можеше сензационно да донесе точката на КПР, но ударът му мина встрани от вратата на Маноне, а в добавеното време вратарят на Арсенал изби изстрел на Джейми Макий, който излезе очи в очи с италианския страж.

След успеха си Арсенал се изкачи на четвърто място с 15 точки, докато КПР остава без успех от началото на сезона и е на последната 20-а позиция с 3 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
27.10.12
14:45 ч.
Астън Вила – Норич 1:1
1:0 Кристиан Бентеке (27), 1:1 Майкъл Търнър (79)
Рединг – Фулъм 3:3
1:0 Лигъртууд (26), 1:1 Руиз (61), 1:2 Бърд (77), 2:2 Макклеърли (85), 2:3 Бербатов (88), 3:3 Робсън-Кану (90)
27.10.12
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд 0:0
27.10.12
17:00 ч.
Уигън – Уест Хям 2:1
1:0 Рамис (8), 2:0 Макартър (47), 2:1 Томкинс (90)
Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 136 мача, 40 победи за Челси, 39 равенства, 57 победи за Манчестър Юнайтед