Арсен Венгер отбеляза с победа 21-ата си годишнина начело на Арсенал, след като тимът му записа успех с 2:0 над новака Брайтън в мач от седми кръг на Висшата лига.

Начо Монреал даде аванс на „артилеристите“ в 16-ата минута, когато при неуспешен опит на гостите да изчистят след пряк свободен удар испанецът стреля през претъпканото с хора наказателно поле и промуши топката във вратата на Матю Райън.

„Чайките“ бяха близо до изравнителен гол, но ударът на Соли Марч от 20 метра от фаул се отби от гредата. Арсенал отговори с гол десет минути след почивката, когато Алекс Айуоби завърши контраатака.

Победата гарантира на тима на Арсен Венгер актив от 13 точки и пето място в класирането. Челси е четвърти също с 13, а Тотнъм заема трета позиция с 13. Лидери са Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед с по 19.