Арсенал изпусна да победи Уигън и да се изравни с Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити на върха в класирането на Висшата лига. След драматичен двубой “артилеристите” взеха едва точка - 2:2 срещу 10 души на съперника.

Домакините от Уигън успяха да поведат в резултата още в 17-ата минута. Бен Уотсън вкара от дузпа за 1:0. Още до края на първото полувреме обаче, гостите успяха да обърнат развоя в своя полза. В 39-ата минута Андрей Аршавин вкара за 1:1. В 44-ата минута Никлас Бендтнер реализира за 2:1.

Шарл Н’Зогбия получи директен червен картон за удар без топка в 78-ата минута.
Въпреки че бяха с човек по-малко играчите на Роберто Мартинес стигнаха до равенството. При изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле, Себастиан Скилачи си вкара автогол за 2:2 в 81-а минута.

Арсенал остана на 3-ото място с актив от 36 точки, на две зад Сити и Юнайтед. Уигън е 16-и с 20 точки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
От 28 декември (вторник)
1:0 Марио Балотели (8-дузпа), 2:0 Джолиън Лескът (13), 3:0 Марио Балотели (27), 4:0 Марио Балотели (55-дузпа)

Сток Сити – Фулъм 0:2
0:1 Крис Беърд (4), 0:2 Крис Беърд (10)

Съндърланд – Блекпул 0:2
0:1 Дъдли Кембъл (50), 0:2 Дъдли Кембъл (90)

1:0 Аарън Ленън (57), 2:0 Гарет Бейл (81)

Уест Бромич – Блекбърн 1:3
0:1 Никола Калинич (3), 1:1 Джером Томас (17), 1:2 Никола Калинич (53), 1:3 Маме Бирам Диуф (62)

Уест Хям – Евертън 1:1
1:0 Хибърт (16-автогол), 1:1 Коулман (42)

Бирмингам – Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Димитър Бербатов (58), 1:1 Лий Бойър (90)

От 29 декември (сряда)
Челси – Болтън 1:0
1:0 Малуда (61)

Уигън – Арсенал 2:2
1:0 Бен Уотсън (17-д), 1:1 Аршавин (39), 1:2 Бендтнер (44), 2:2 Скилачи (81-авт)