Арсенал записа успех с минималното 1:0 като гост на Астън Вила в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение реализира Букайо Сака в 30-ата минута.

Емил Смит-Роу отправи опасен удар от движение още в 3-ата минута на срещата, но топката мина над напречната греда. Отново той получи пас от Сака в 19-ата минута и стреля, но топката отново не пожела да влезе в мрежата на Вила.

Все пак в 30-ата минута Букайо Сака отправи нисък удар от границата на наказателното поле, а Мартинес се усля да спаси и Арсенал откри резултата.

Отново Сака беше замесен в опасна атака за Арсенал в 64-ата минута, но гол нямаше. Оли Уоткинс от Вила имаше чудесна възможност да изравни, но не сполучи малко по-късно.

До края на двубоя лондончани съумяха да запазят аванса си и спечелиха мача с 1:0. "Артилеристите" заемат 4-ото място в класирането с 54 точки, а Вила е на 9-ото с 36.