Арсенал записа труден домакински успех над Олимпиакос с 2:1 в среща от втория кръг на Група "F" в Шампионската лига. "Артилеристите" поведоха в началото с попадения на Окслейд-Чембърлейн и Андре Сантос (20), но след това се върнаха да бранят резултата и Давид Фустер (27) вкара гола за гостите.

Двубоят на "Емирейтс" започна страхотно за домакините, след като при скоростна самостоятелна акция Окслейд-Чембърлейн откри резултата - 1:0. Малко след това след изпълнение на корнер Рафик Джебур от гостите можеше да изравни, но Микел Артета изби от голлинията. В 20-ата минута "точиите" стигнаха и до втори гол, след като при нова скоростна акция Андре Сантос бе изведен отляво и подаде на Шамак. След рикошет обаче топката се върна в бразилеца, който от малък ъгъл я в мрежата за 2:0. Седем минути по-късно Давид Фустер върна Олимпиакос в мача след удар с глава от точката на дузпата - 2:1. От тук до края мачът бе доста динамичен, с описни атаки и към двете врати. До края на първата част гърците имаха две добри положения за изравняване, а Шамак пропусна най-чистата ситуация за Арсенал. След почивката в големи периоди гостите доминираха. Лондончани извадиха късмет при техничен удар на Торосидис, който срещна напречната греда. В крайна сметка защитата на "топчиите" се справи и тимът на Арсен Венгер устиска трудната победа.

С успеха си Арсенал излезе на второ място в групата с 4 точки, докато Олимпиакос остана на дъното без точков актив.

1:0 Окслейд-Чембърлейн (8), 2:0 Андре Сантос (20), 2:1 Давид Фустер (27)