Изпадналият вече в Чемпиъншип КПР загуби у дома от Арсенал с 0:1 в лондонското дерби помежду им от 36-ия кръг на английската Висша лига. Единственото и победно попадение за „артилеристите” падна още в 21-ата секунда, след като Микел Артетат асистира на Тио Уолкът и английският национал се разписа за 0:1.

След попадението „топчиите” значително намалиха оборотите и не успяха да стигнат до втори гол, който да убие окончателно интригата в срещата. В 26-та минута гредата спаси домакините от втори гол. Уолкът получи пас от Росицки на 12-13 метра с гръб към вратата, завъртя се рязко и нанесе мигновен удар, който обаче бе избит с върха на пръстите от Грийн в страничната греда. До почивката мачът бе равностоен, като единственото положение бе удар от фаул на Таунзенд, който прехвърли стената, но не уцели вратата.

Едва в заключителните 20 минути на Арсенал се активизи и упражни някакъв натиск, но така и не стигна до ново попадение. „Топчиите” бяха наложили почти пълен контрол над мача, но десет минути преди края КПР можеше изненадващо да изравни. Лоик Реми нанесе прекрасен фалцов удар от границата на наказателното поле и насочи топката точно до далечната греда, но Шчесни се хвърли и направи страхотно спасяване с една ръка.

След успеха си Арсенал се върна на третото място във временното класиране с 67 точки и 2 пункта пред Тотнъм и Челси, който е с два мача по-малко. „Шпорите” пък с с една среща по-малко от „топчиите”, но този мач е срещу Челси. Утре Челси гостува на Манчестър Юнайтед, а във вторник тимът на Рафа Бенитес приема Тотнъм в отложения мач на двата отбора.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
04.05.13
17:00 ч.
Фулъм - Рединг 2:4
0:1 Хал Робсън-Кану (11-дузпа), 0:2 Хал Робсън-Кану (62), 1:2 Брайън Руис (70), 1:3 Адам льо Фондър (74), 2:3 Брайън Луис (77), 2:4 Джем Карачан (84)
04.05.13
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 1:2
0:1 Гейбриъл Агбонлахор (55), 1:1 Грант Холт (74-дузпа), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (89)
Уест Бромич - Уигън 2:3
1:0 Шейн Лонг (29), 1:1 Аруна Коне (39), 2:1 Гарет Маколи (50), 2:2 Джеймс Макартър (58), 2:3 Калъм Макманаман (80)
Манчестър Юнайтед - Челси (Диема)
Баланс: 141 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 40 победи за Челси
06.05.13
22:00 ч.
Съндърланд - Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 60 победи за Съндърланд, 30 равенства, 39 победи за Сток Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК