Арсенал спечели с 2:1 срещу местния съперник Уест Хям в среща от 2-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ стигнаха много трудно до трите точки, а попаденията вкараха Александър Лаказет и Едуард Нкетия. За "чуковете" се разписа Антонио.

Двубоят започна мудно, но постепенно играта се отвори и в 25-ата минута "артилеристите" поведоха. Пиер-Емерик Обамеянг центрира към Лаказет. Френският нападател се извиси над противниковата отбрана и с глава реализира за 1:0.

В края на първата част обаче „чуковете“ успяха да стигнат до гола. Райън Фредерикс центрира остро по земя, а Антонио засече и възстанови равенството – 1:1.

В началните минути от втората част Уест Хям натисна и потърси пълния обрат в резултата. Гостите обаче пропуснаха някои  страхотни възможности за гол, а Михаил Антонио нацели напречната греда.

Арсенал стигна до победата в 85-ата минута, когато резервата Нкетиа завърши добра атака и реализира за крайното 2:1.