Арсенал се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 на Стандард (Лиеж) с попадения на Самир Насри и Денилсон през първото полувреме. Победата означаваше, че „артилеристите” ще завършат първи в Група „Н” и то кръг преди края.

Насри откри резултата в 35-ата минута, след като защитникът на Стандард Ландри Мулемо не успя да изчисти дълъг пас на Томас Вермаелен. Арсенал имаше още няколко добри положения преди почивката, но Денилсон гарантира успеха на тима си в добавеното време на първата част, когато с удар от 25 метра прониза Синан Болат./БЛИЦ

Арсенал – Стандард (Лиеж) 2:0
1:0 Насри (35), 2:0 Денилсон (45+2)

Арсенал: 1.Мануел Алмуния, 27.Еманюел Ебуе, 10.Уилям Галас (46-18.Микаел Силвестър), 5.Томас Вермаелен, 28.Киърън Гибсън, 8.Самир Насри (60-14.Тио Уолкът), 17.Александър Сонг, 4.Сеск Фабрегас, 15.Денилсон (67-7.Томаш Росицки), 23.Андрей Аршавин, 12.Карлос Вела

Стандард (Лиеж): 38.Синан Болат, 17.Маркос Камоцато, 22.Елиаким Мангала, 19.Мохамед Сар, 2.Режиналд Горо, 5.Фелипе, 33.Мехди Карсела-Гонсалес, 7.Уилфред Далма (64-20.Муса Траоре), 14.Ландри Мулемо, 28.Алекс Витсел, 9.Диудон Мбокани (68-29.Гои Сириак)