Арсенал вече е в Топ 3 в Англия, след като победи като гост Кристъл Палас с 2:1. Артилеристите продължават да са в добра форма като изключим загубата от Тотнъм с 1:2 в предишния кръг. От 13 декември до момента тимът на Арсен Венгер има седем победи, един равен и само две загуби, като записа пети успех в последните си шест мача. "Топчиите" вече имат 48 точки, с една повече от четвъртия Манчестър Юнайтед. Саутхямптън е пети и може да се настани в Топ 3, ако в неделя победи Ливърпул.

Касорла откри резултата от дузпа още в 8-ата минута. Пап Суаре събори в наказателното поле Дани Уелбек и от бялата точка Касорла даде аванс на гостите. Малко преди почивката Оливие Жиру удвои аванса на Арсенал с петия си гол в последните седем мача на отбора. В попадението отново бе замесен Дани Уелбек, чийто удар по земята затрудни максимално Сперони, за да позволи на Оливие Жиру при добавката да направи резултата 0:2. В последната 90-а минута резервата Глен Мъри се разписа от непосредствена близост с удар по тревата./БЛИЦ

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 26 КРЪГ
21.02.15
17:00 ч.
Астън Вила - Сток Сити 1:2
1:0 Скот Синклер (20), 1:1 Маме Диуф (45), 1:2 Виктор Моузес (90+3)
21.02.15
17:00 ч.
Челси - Бърнли 1:1
1:0 Бранислав Иванович (14), 1:1 Бен Мий (81)
21.02.15
17:00 ч.
Кристъл Палас - Арсенал 1:2
0:1 Санти Касорла (8-дузпа), 0:2 Оливие Жиру (45), 1:2 Глен Мъри (90)
21.02.15
17:00 ч.
Хъл Сити - КПР 2:1
1:0 Никица Йелавич (16), 1:1 Чарли Остин (39), 2:1 Маме Ндойе (89)
21.02.15
17:00 ч.
Съндърланд - Уест Бромич 0:0
21.02.15
17:00 ч.
Суонзи - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Андер Ерера (28), 1:1 Сунг-Йонг Ки (30), 2:1 Бафeтимби Гомис (73)
21.02.15
19:30 ч.
Манчестър Сити - Нюкасъл (Диема Екстра)
Баланс: 157 мача, 58 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл