Арсенал се издъни у дома и завърши 1:1 с аутсайдера Уулвърхемтън в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Жервиньо (8) даде преднина на „артилеристите”, но Стивън Флетчър (38) донесе точката на „вълците”. Така „топчиите” изпуснаха чудесна възможност да излязат на четвърто място във временното класиране и остават на петата позиция.

Доста изненадващо в самото начало Арсенал прие играта в собствената си половина и изненада Уулвърхямптън със страхотна контраатака в 8-ата минута, когато Йоси Бенаюн даде извеждащо подаване зад защитата на гостите към Жервиньо, който сам срещу вратаря Хенеси не сгреши за 1:0. В 15-та минута пък Робин Ван Перси получи прекрасен пас в много удобна позиция, но холандецът избърза и стреля неточно. Последваха минути, в които почти изцяло играчите на Арсенал владееха топката и организираха постепенни атаки, но липсваха положения и пред двете врати. След половин час игра Ван Перси нанесе много силен удар с левия крак от границите на наказателното поле, но Хенеси успя да избие в корнер. Напълно неочаквано в 38-ата минута „вълците” изравниха с голяма доза късмет. След изпълнение на корнер бранителите на Арсенал не успяха да изчистят топката и Хънт стреля силно от дъгата пред наказателното поле. След това топката рикошира в Росицки и се озова в Стивън Флетчър, който с глава изравни за 1:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката Арсенал тръгна в атака и се настани в половината на гостите. В игра за „артилеристите” влязоха Андрей Аршавин и Аарън Рамзи, които освежиха играта на тима си. В 66-ата минута Ван Перси стреля опасно от фаул, но Уейн Хенеси показа страхотен рефлекс и изби в корнер, след който вратарят отново бе последна преграда пред втори гол за Арсенал, когато Мертезакер стреля с глава, а в последвалото разбъркване Ван Перси не успя да намери целта след силен шут. Главният съдия на срещата Стюърт Атуел даде пресилен червен картон за Ненад Миляш за нарушение срещу Артета в 75-ата минута на мача и така гостите останаха с 10 човека. Три минути по-късно Ван Перси остана сам срещу Хенеси, но се забави и не успя да нанесе хубав удар. Последва финален натиск на „топчиите” и нови пропуски на Ван Перси и Аршавин, които така и не успяха да преодолеят Уейн Хенеси, който със страхотните си намеси донесе точката на „вълците”.

С равенството Арсенал събра 33 точки и остана на пето място, докато Уулвърхемтън се изкачи на 16-о място с 16 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.11
15:00 ч.
Челси - Фулъм 1:1
1:0 Хуан Мата (47), 1:1 Клинт Демпси (56)
26.12.11
17:00 ч.
Болтън - Нюкасъл 0:2
0:1 Хатем Бен Арфа (69), 0:2 Демба Ба (71)
26.12.11
17:00 ч.
Ливърпул - Блекбърн 1:1
0:1 Чарли Адам (45-автогол), 1:1 Макси Родригес (53)
26.12.11
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Уигън 5:0
1:0 Джи-Сунг Парк (8), 2:0 Димитър Бербатов (41), 3:0 Димитър Бербатов (58), 4:0 Антонио Валенсия (75), 5:0 Димитър Бербатов (78-дузпа)