Арсенал победи Астън Вила с 2:1 насред "Вила Парк" в последен мач от 21-ия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" отново се изкачиха отново на върха в класирането, което беше окупирано от Манчестър Сити след успеха с 2:0 над Нюкасъл през уикенда.

С този успех тимът на Арсен Венгер събра 48 точки, “гражданите” имат 47, а Челси е с 46. Александър Тонев остана резерва за Астън Вила. Българският национал така и не се появи в игра, а остана на скамейката.

Сблъсъкът ще се запомни и с два неприятни инциденти. Нейтън Бейкър от Астън Вила беше уцелен в главата с топката. Играчът се строполи на тревата и изглежда беше загубил съзнание. Мачът беше прекъснат, докато му се оказваше медицинска помощ. Това наложи реферът да продължи с осем минути първото полувреме. В 86-ата минута пък резервата на гостите Томаш Росицки получи удар в носа. Чехът беше принуден да напусне терена, докато спрат кръвта му, но така и не се върна в игра и беше заменен принудително от Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Головете за гостите паднаха в рамките само на 30 секунди. Първо Джак Уилшър се разписа в 34-ата минута след перфектен пас на Начо Монреал. Секунди по-късно с гол се отчете и Оливие Жиру.

Французинът овладя пас на Уилшър, нахлу в пеналта и изпрати топката в мрежата за 0:2 с диагонален шут между двама защитници. Това беше негов девети гол в първенството и общо 12-и от началото на сезона. Домакините не се предадоха, през второто полувреме увеличиха натиска и в 76-ата минута върнаха едно попадение. Кристиян Бентеке засече след плонж с глава едно отлично центриране от десния фланг на Матю Лоутън и опъна мрежата зад Войчех Шчесни – 1:2.

Все пак гостите удържаха на щурма и ликуваха с трите точки. По този начин “топчиите” взеха реванш от съперника за изненадващата загуба с 1:3 у дома в първия кръг за сезона. Любопитно е, че те нямат поражение на "Вила Парк" в последните си 15 мача (8-7-0).

Астън Вила - Арсенал 1:2
0:1 Джак Уилшър (34), 0:2 Оливие Жиру (35), 1:2 Кристиян Бентеке (76)

Астън Вила: Гузан, Лоутън, Влаар, Кларк, Бейкър (21-Бакуна), Луна, Ел Ахмади, Уестууд, Делф, Агбонлахор, Бентеке

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Кошчиелни, Монреал (66-Гибс), Уилшър, Фламини, Касорла, Йозил, Гнабри (69-Росицки, 86-Окслейд-Чембърлейн), Жиру

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
11.01.14
14:45 ч.
Хъл Сити - Челси 0:2
0:1 Еден Азар (56), 0:2 Фернандо Торес (86)
11.01.14
17:00 ч.
Кардиф - Уест Хям 0:2
0:1 Мат Джарвис (42), 0:2 Марк Нобъл (90+3)
Фулъм - Съндърланд 1:4
0:1 Адам Джонсън (29), 0:2 Ки Сун-Йон (42), 1:2 Стив Сидуел (52), 1:3 Адам Джонсън (69), 1:4 Адам Джонсън (85-дузпа)
Тотнъм - Кристъл Палас 2:0
2:0 Кристиан Ериксен (50), 2:0 Джърмейн Дефо (72)
11.01.14
19:30 ч.
Манчестър Юнайтед - Суонзи 2:0
1:0 Антонио Валенсия (47), 2:0 Дани Уелбек (59)
12.01.14
16:05 ч.
Нюкасъл - Манчестър Сити 0:2
0:1 Един Джеко (8), 0:2 Алваро Негредо (90+4)
12.01.14
18:10 ч.
Сток Сити - Ливърпул 3:5
0:1 Райън Шоукрос (5), 0:2 Луис Суарес (32), 1:2 Питър Крауч (39), 2:2 Чарли Адам (45), 2:3 Стивън Джерард (51), 2:4 Луис Суарес (71), 3:4 Джонатан Уолтърс (85), 3:5 Даниел Стъридж (87)