Арсенал успя да победи Уест Хям с 3:1 и да оглави класирането в Англия. "Топчиите" постигнаха обрат при гостуването на "Болейн Граунд", след като губеха в резултата в двубоя от празничната програма на "Боксинг Дей" във Висшата лига.

В началото на второто полувреме Карлтън Коул даде преднина на Уест Хям, след което 2 гола за Арсенал реализира Тио Уолкът, а веднъж се разписа и резервата Лукас Подолски, за да се стигне до пълния обрат в полза на Арсен Венгер и възпитаниците му. Така "артилеристите" успяха най-после да постигнат победа, след като в последните си 3 мача във Висшата лига записаха 1 загуба и 2 равенства.

След успеха срещу Уест Хям Арсенал оглави класирането във Висшата лига с 39 точки, на 2 пред Челси, който се наложи с минималното 1:0 срещу Суонзи.

Още тази вечер обаче Арсенал може да сдаде лидерството. В 19:30 часа стартира сблъсъкът Манчестър Сити - Ливърпул, като преди него "мърсисайдци" имат 36 точки, а "гражданите" са с 35 в актива си. Уест Хям заема предпоследното 19-о място с 14 точки. По-малко от "чуковете" има единствено Съндърланд (13).

Първото полувреме на "Болейн Граунд" се игра на високо темпо, но без много положения пред двете врати. Гостите на два пъти застрашиха вратата на Адриан, но удари на Оливие Жиру и Тио Уолкът не намериха очертанията на вратата. За "чуковете" пък пропусна Карлтън Коул. Именно той обаче откри резултата в началото на втората част. В 46-ата минута Коул даде аванс на домакините, възползвайки се от нелепа грешка на вратаря на гостите Войчех Шчесни. Полският страж изпусна пред себе си топката след далечен удар на Кевин Нолан и позволи на тарана на Уест Хям да го накаже - 1:0.

Веднага след попадението домакините имаха още няколко отлични шанса да удвоят аванса си, но непростими пропуски направиха Мохамед Диаме и Джоуи О`Брайън.

След това избраниците на Венгер постепенно успяха да наложат сериозен натиск и изравняването не закъсня. Тио Уолкът отбеляза 2 гола в рамките на 3 минути и гостите постигнаха пълния обрат. В 68-ата крилото реализира с диагонален удар, след като двама защитници на "чуковете" не успяха да избият топката, отправена от английския национал по посока вратата на Адриан - 1:1.

В 71-ата центриране на Лукас Подолски бе отклонено от Джеймс Томкинс право на главата на Уолкът и той отблизо вкара за 1:2.

В 79-ата и Подолски попадна в прегръдките на съотборниците си, оформяйки крайното 1:3. Германският национал се появи като резерва и се разписа след пас на Оливие Жиру, за да даде солиден аванс на своя отбор, който преди неговото влизане в игра губеше в резултата. Така "топчиите" ликуваха на "Болейн Граунд", връщайки се на победния път.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.13
14:45 ч.
Хъл Сити - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Джеймс Честър (4), 2:0 Дейвид Мейлър (13), 2:1 Крис Смолинг (19), 2:2 Уейн Рууни (26), 2:3 Джеймс Честър (66
Кардиф - Саутхемптън 0:3
0:1 Джей Родригес (14), 0:2 Джей Родригес (20), 0:3 Рики Ламбърт (27)
Нюкасъл - Сток Сити 5:1
0:1 Усама Асаиди (29), 1:1 Лоик Реми (55), 2:1 Йоан Гуфран (48), 3:1 Лоик Реми (56), 4:1 Йоан Кабай (66), 5:1 Папис Демба Сисе (80-дузпа)
26.12.13
17:00 ч.
Норич - Фулъм 1:2
1:0 Гари Хупър (13), 1:1 Пайтим Касами (33), 1:2 Скот Паркър (87)
26.12.13
17:00 ч.
Тотнъм - Уест Бромич 1:1
1:0 Кристиан Ериксен (36), 1:1 Йонас Олсон (38)
26.12.13
17:00 ч.
Уест Хям - Арсенал 1:3
1:0 Карлтън Коул (46), 1:1 Тио Уолкът (68), 1:2 Тио Уолкът (71), 1:3 Лукас Подолски (79)
26.12.13
19:30 ч.
Манчестър Сити - Ливърпул (Диема)
Баланс: 148 мача, 39 победи за Манчестър Сити, 37 равенства, 72 победи за Ливърпул

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.