Арсенал постигна домакинска победа с 3:1 срещу Сток Сити в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Успехът изведе възпитаниците на Арсен Венгер на върха във временното класиране с актив от 12 точки. По 10 имат Челси и Ливърпул, а с 9 е Тотнъм, който от 18:00 часа днес гостува на Кардиф и има шанс да се изравни с "топчиите". След загубата на "Емирейтс" Сток Сити пък остана със 7 точки, заемайки 10-ата позиция.

Четвъртата победа на Арсенал от началото на първенството дойде след голове на Аарън Рамзи, Пер Мертезакер и Бакари Саня. Любопитното беше, че и на тримата асистира привлеченият от Реал (Мадрид) Месут Йозил.

Избраниците на Венгер се представиха много успешно пред верните си фенове, които бяха зарадвани с трите точки и в днешния ден.

Аарън Рамзи откри резултата още в 5-ата минута, след като стигна първи до отбита от Асмир Бегович топка в малкото наказателно поле на гостите след центриране от фаул на Месут Йозил.

Именно заради новата звездна покупка на Арсенал на трибуните на "Емирейтс" беше дошъл националният селекционер на Германия Йоаким Льов, който наблюдаваше изявите на Месут Йозил и Пер Мертезакер. Привлеченият от Реал (Мадрид) халф намери място в стартовите единадесет на Венгер и остана на терена до 80-ата минута. Йозил игра на висота през цялото време, като се отчете с цели три асистенции.

В 26-ата минута "грънчарите" изравниха с прекрасно попадение на Джеф Камерън, който с мощен удар от въздуха матира Войчех Шчесни за 1:1.

Малко преди почивката обаче домакините отново върнаха аванса си в резултата, след като Йозил качи топката на главата на Пер Мертезакер, а германският национал прехвърли Бегович за 2:1 пред погледа на националния си селекционер Йоаким Льов.

До края "топчиите" стигнаха до още едно попадение. В 72-ата минута и друг защитник на Арсенал попадна в прегръдките на съотборниците си. Бакари Саня засече центриране отново на Месут Йозил, за да оформи крайното 3:1.

Уест Хям – Евертън 2:3
1:0 Рейвъл Морисън (31), 1:1 Лейтън Бейнс (62), 2:1 Марк Нобъл (76-дузпа), 2:2 Лейтън Бейнс (83), 2:3 Ромелу Лукаку (85)
21.09.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Хъл Сити 2:3
1:0 Лоик Реми (10), 1:1 Роби Брейди (26), 2:1 Лоик Реми (44), 2:2 Ахмед Елмохамади (48), 2:3 Соне Алуко (76
Уест Бромич – Съндърланд 3:0
1:0 Стефан Сосеньон (20), 2:0 Лиам Риджуел (76), 3:0 Морган Амалфитано (90+3)
Арсенал – Сток Сити 3:1
1:0 Аарън Рамзи (5), 1:1 Джеф Камерън (26), 2:1 Пер Мертезакер (36), 3:1 Бакари Саня (72)
22.09.13
15:30 ч.
Кристъл Палас – Суонзи 0:2
0:1 Мичу (2), 0:2 Нейтън Дайър (48)
22.09.13
18:00 ч.
Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 148 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед