Отборът на Арсенал постигна трудна победа с 2:0 при домакинството си на Уотфорд. "Артилеристите" сломиха своя съперник с късни голове и записаха 7-ма поредна победа във всички турнири.

"Топчиите" нанесоха своя удар в последните 10 минути на мача. Успехът изкачи Арсенал на пето място, като те изпревариха именно Уотфорд.

Александре Лаказет бе главно действащо лице в първата част на двубоя. Гостите рядко стигаха до вратата на Чех, а Уил Хюз можеше да се разпише по красив начин. Неговият удар от воле обаче не бе достатъчно точен. В самия край на първата част Петър Чех се контузи и бе заменен от Бернд Лено.

В 81-ата минута се стигна до първото попадение в мача, след като Каткарт си отбеляза автогол. Крайният резултат оформи Месут Йозил две минути по-късно.