Арсенал победи у дома Астън Вила с 3:0 в среша от 30-ия кръг на английската Висша лига. Въпреки че успехът не е толкова разгромен, „артилеристите” показаха пълна доминация на своя „Емирейтс” и повече от заслужено спечелиха трите точки. Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за гостите от Бирмингам, но не се отличи с нищо запомнящо се.

Началният домакински натиск можеше да доведе до гол още в 9-ата минута, но удар на Тио Уолкът бе отразен с вещина от Шей Гивън. В 16-ата минута обаче Киърън Гибс изведе „топчиите” напред в резултата след пас на Жервиньо. "Артилеристите" тотално доминираха и в 25-ата минута удвоиха преднината си, след като ТиоУолкът бе изведен от дълбочина от Алекс Сонг в наказателното поле на Вила и вкара за 2:0. Три минути по-късно Гивън изби опасен удар на Артета. В 36-а стражът на бирмингамци улови и изстрел с глава на Робин Ван Перси. Две по-късно след нова добра атака на Арсенал като по чудо не се стигна до класическа преднина за домакините, след като Хътън изчисти от гол линията.

След почивката играчите на Арсен Венгер продължиха да диктуват събитията на терена, но така и не успяха да вкарат нов гол. В 82-ата минута Окслейд-Чембърлейн претендираше, че е извършено нарушение срещу него за дузпа, но такава не бе отсъдена в полза на „топчиите”. До края на мача домакините продължиха да търсят трети гол и го постигнаха в третата минута на добавеното време след прекрасно изпълнение на Микел Артета от пряк свободен удар за крайното 3:0.

С успеха си Арсенал събра 58 точки и остава твърдо на трето място с 3 преднина пред четвъртия Тотнъм, докато Астън Вила е на 15-а позиция с 33 пункта.

Арсенал – Астън Вила 3:0
1:0 Киърън Гибс (16), 2:0 Тио Уолкът (25), 3:0 Микел Артета (90+3)
24.03.12
17:00 ч.
Болтън – Блекбърн 2:1
1:0 Дейвид Уитър (29), 2:0 Дейвид Уитър (35), 2:1 Стивън Н'Зонзи (56)
24.03.12
17:00 ч.
Ливърпул – Уигън 1:2
 0:1 Шон Малоуни (30-дузпа), 1:1 Луис Суарес (48), 1:2 Гари Колдуел (63)
24.03.12
17:00 ч.
Норич – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Матю Джарвис (25), 1:1 Грант Холт (26), 2:1 Грант Холт (45+1 - дузпа)
24.03.12
17:00 ч.
Съндърланд – КПР 3:1
1:0 Никлас Бендтнер (41), 2:0 Джеймс Макклийн (70), 3:0 Стефан Сосеньон (76), 3:1 Тайе Тайво (79)
24.03.12
17:00 ч.
Суонзи – Евертън 0:2
0:1 Лейтън Бейнс (59), 0:2 Никица Йелавич (76)
24.03.12
19:30 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 85 мача, 30 победи за Сток Сити, 19 равенства, 36 победи за Манчестър Сити