Арсенал спечели ФА Къп. На финала “топчиите” победиха Хъл Сити с 3:2 след продължения. Редовното време завърши 2:2.
В герой на вечерта се превърна Арън Рамзи, който вкара “златния” гол в 108-ата минута.

Сблъсъкът на свещения “Уембли” започна шеметно. Още в 4-ата минута “тигрите” поведоха в резултата, когато след изпълнение на корнер Том Хъдълстоун се опита да стреля към вратата. Ударът му обаче стигна до Джеймс Честър, който подложи крака си, за да прати топката в десния ъгъл на Лукаш Фабиански – 0:1. Само 4 минути по-късно Алекс Брус засече с глава едно центриране отляво, ударът му се отби в градата, но Къртис Дейвис направи резултатна добавка отблизо – 0:2!

В 17-ата минута Санти Касорла изпълни перфектно пряк свободен удар и препарира стража на символичните гости Макгрегър за 1:2.

След почивката футболистите на Арсенал упражниха силен натиск и на два пъти имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдията Ли Пробърт. В 71-ата минута последва разбъркване след корнер и няколко рикошета във въздуха, топката се озова до Кошчелни в малкото наказателно поле. Французинът се обърна и успя да прокара топката във вратата на съперника, въпреки че Макгрегър се вряза в опорния му крак.

Редовното време приключи 2:2. Развръзката настъпи в 108-ата минута. Спираща дъха комбинация с по едно докосване обърка отбраната на Сити, Оливие Жиру изведе с пета Арън Рамзи и уелсецът опъна мрежата за 3:2!  В 26-ата минута на продълженията резервата Алуко се възползва от груба грешка на стража на “топчиите” Фабиански, но изстрелът му премина на сантиметри от празната врата. Така купата отиде във витрината на Арсенал.

"Артилеристите", за които това беше 18-и финал в историята на турнира, сложиха край на деветгодишната серия без трофей. За последно Арсенал спечели именно Купата на Англия - през 2005 година. Тогава на финала тимът би Манчестър Юнайтед. “Топчиите” изравниха рекорда на "червените дяволи" от 11 титли в турнира. Това беше 133-ото издание на ФА Къп.
Хъл Сити пък за първи път стига до финал. "Тигрите" вече си осигуриха място в Лига Европа за следващия сезон. Сити ще стартират участието си от третия квалификационен кръг.

АРСЕНАЛ - ХЪЛ СИТИ 3:2 (след продължения)
0:1 Джеймс Честър (4), 0:2 Къртис Дейвис (8), 1:2 Санти Касорла (17), 2:2 Лоран Кошчелни (71), 3:2 Арън Рамзи (108)