Ливърпул допусна обрат при гостуването на Арсенал и загуби с 1:2 срещата от 36-ия кръг на Висшата лига. Шампионите поведоха чрез Садио Мане в 20-ата минута, а домакините стигнаха до ценните три точки след голове още до почивката. Александре Лаказет в 32-ата направи 1:1, а в 44-ата и Рийс Нелсън успя да се разпише - 2:1.

Ливърпул беше посрещнат на "Емирейтс" с шампионски шпалир.

За "мърсисайдци" това е първа загуба в последните 11 мача срещу Арсенал. С поражението тази вечер приключи надеждата на тима на Юрген Клоп да подобри рекорда на Манчестър Сити за най-много спечелени точки в рамките на един сезон. През 2017/2018 "гражданите" събраха 100 точки, а Ливърпул в момента е с 93 при два оставащи двубоя до края - домакинство на Челси и гостуване на Нюкасъл.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Успехът в Лондон тази вечер остави живи надеждите на Арсенал за класиране в евротурнирите. "Топчиите" събраха 53 точки и заемат деветото място към момента.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 36 КРЪГ

14 юли (вторник)
Челси - Норич 1:0

1:0 Оливие Жиру (45+3)

15 юли (сряда)
Бърнли - Уулвърхемптън 1:1
0:1 Раул Хименес (76), 1:1 Крис Ууд (90+6-дузпа)

Манчестър Сити - Борнемут 2:1
1:0 Давид Силва (6), 2:0 Габриел Жезус (39), 2:1 Дейвид Брукс (88)

Нюкасъл - Тотнъм 1:3
0:1 Хьон-Мин Сон (27), 1:1 Мат Ричи (56), 1:2 Хари Кейн (60), 1:3 Хари Кейн (90)

Арсенал - Ливърпул 2:1