Арсенал срази Байерн (Мюнхен) с 4:3 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време)в мач от International Champions Cup, който се игра в китайския град Шанхай.

Робърт Левандвоски даде преднина за баварците в 9-ата минута, когато се разписа от дузпа, отсъдена за фаул срещу Хуан Бернат. По всичко личеше, че лондончани ще запишат ново поражение срещу баварския колос, който спечели последните три официални двубоя срещу тях неизменно с 5:1.

В 94-ата минута обаче Алекс Иуоби се възползва от подаването на Аарън Рамзи и изравни за крайното 1:1 в редовното време. Така победителят трябваше да бъде излъчен с изпълнение на дузпи, където островитяните надделяха с 3:2.

Дейвид Алаба, Ренато Санчес и Хуан Бернат сбъркаха за Байерн от бялата точка, а за Арсенал сгреши само Мохамед Елнени.

БАЙЕРН - АРСЕНАЛ 1:1 (2:3 при дузпите, общ резултат 3:4)
1:0 Левандовски (9 - дузпа)
1:1 Иуоби (90+3)

Байерн: Щарке (46 - Фрюхт); Рафиня (75 - Ф. Гьотце), Хумелс, Алаба, Бернат; Мартинес (46 - Коман), Толисо (74 - Дорш); Хамес (64 - Пантович), Мюлер (46 - Ренато Санчес), Рибери (74 - Фридл); Левандовски (46 - Винхаймер)

Арсенал: Чех (72 - Мартинес); Биелик (46 - Брамал), Елнени, Монреал; Мейтланд-Найлс, Джака (62 - Рамзи), Коклен (46 - Уилок), Коласинац (43 - Нелсон); Уелбек (73 - Нкетия), Йозил (46 - Иуоби); Лаказет (46 - Уолкот)