Арсенал победи Манчестър Сити с 3:1 в контрола преди старта на сезона във Висшата лига.

"Артилеристите" удариха съперника през първата част с гол на Уолкът в 9-ата минута и на два пъти между 59-ата и 62-ата с попадения на Рамзи и Жиру. Новото попълнение на "гражданите" Алваро Негредо върна едно попадение в 80-ата, оказало се последно в мача.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1
1:0 Уолкот (9), 2:0 Рамзи (59), 3:0 Жиру (62), 3:1 Негредо (79)

АРСЕНАЛ: Шчесни (46- Фабиански), Саня (73- Саня), Мертезакер, Кошчелни, Гибс, Артета (66- Артета), Уилшир (46- Касорла), Рамзи, Окслейд-Чембърлейн (76- Зелалем), Уолкот, Подолски (46- Жиру)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета (46- Ричардс), Компани, Лескът, Клиши, Фернандиньо (78- Родуел), Туре (66- Гарсия), Милнър (46- Насри), Силва (66- Йоветич), Джеко (46- Навас), Негредо