Арсенал победи Байерн с 2:1 в мач от Интернешънъл чемпиънс къп с гол на Еди Нкетиа минута преди края. Това беше първата среща за двата тима в тазгодишното издание на турнира.

Първото попадение падна малко след почивката, когато Луис Познански от Байерн си вкара автогол при опит да пресече центриране на Пиер-Емерик Обамеянг към Александър Лаказет.

В 71-ата минута Роберт Левандовски беше точен с глава след пас на Серж Гнабри. А Нкетиа донесе победата за тима на Унай Емери, наказвайки грешка в защитата на баварците при разбъркване след корнер.

През 26 704 зрители в Лос Анджелис Нико Ковач даде шанс на шестима играчи, които не са част от първия отбор на Байерн. Впечатление направи добрата игра на привлечения от Хамбургер Ян-Фийте Арп, който запълни добре позицията на Франк Рибери.

Ковач смени почти целия си състав на почивката, докато колегата му Емери даде повече игрово време на Обамеянг и Месут Йозил, който останаха на терена 81 минути.

В неделя рано сутринта българско време Байерн играе срещу Реал (Мадрид) в Хюстън, а Арсенал се изправя срещу Фиорентина в Шарлът.

Арсенал – Байерн 2:1
1:0 Познански (49-автогол), 1:1 Левандовски (71), 2:1 Нкетиа (89)

Арсенал: Лено (46-Мартинес, Начо Монреал (46-Колашинац), Папастатопулос, Мустафи, Йозил (81-Джон-Джулс, Мхитарян (64-Нелсън), Джака, Мейтленд-Найлс, Уилок (64-Бъртън), Обамеянг (81-Сака), Лаказет (81-Нкетиа)

Байерн: Нойер (46-Улрайх), Боатенг (46-Зюле), Алаба (46-Познански), Й. Кел (46-Кимих), Мартинес (46-Павар), Тиаго (46-Щилер), Толисо (46-Горецка), Онтужанш (46-Гнабри), Мюлер (46-Левандовски), Йохансон (46-Сингх), Арп (46-Коман)