Арсенал записа ценна победа като домакин на Уигън с 3:0 и остава в борбата за титлата. Робин ван Перси направи страхотен мач, като се отличи с хеттрик и изпусна дузпа.

В началото на мача Ван Перси и Тио Уолкът направиха пропуски. Домакините откриха резултата в 21-ата минута, когато холандецът получи добра топка от Александър Сонг и с мощен удар я прати в мрежата. След гола “артилеристите” продължиха да натискат. Сеск Фабрегас и Самир Насри стреляха, но вратарят на гостите Ал Хабси отрази ударите им.

Второто полувреме започна с натиск на Уигън, но Арсенал спря амбициите на съперника с гол в 56-ата минута. Тогава Фабрегас подаде от задна позиция на Ван Перси, който от движение вкара за 2:0. В 69-ата минута пък Сеск бе спънат в наказателното поле от Гари Колдуел и защитникът бе изгонен. Ван Перси стреля над вратата от бялата точка. В 85-ата минута той се реваншира за пропуска и направи резултата класически след удар от няколко метра.

Арсенал записа шести пореден двубой без поражение и се изкачи на второто място в класирането с актив от 46 точки. Уигън се намира в зоната на изпадащите - на 18-ото място с 22 точки.

В друг интересен мач от 24-ия кръг Нюкасъл успя да посмачка самочувствието на Тотнъм. “Шпорите”, който признаха, че мечтаят за титлата губеха с 0:1 до последната минута, но измъкнаха точката. Защитникът Фабрицио Колочини откри за “свраките” в 59-ата минута, като материализира едно от редицата положения за тима му. В добавеното време Аарън Ленън изравни и донесе точката за своя тим.

Дебют за "артилеристите" направи новото попълнение на Стивън Пиенаар, който бе заменен в 84-ата минута от Нико Кранчар. Тотнъм остава пети в класирането с 38 точки, а Нюкасъл се изкачи до седмата позиция с осем по-малко./БЛИЦ

AНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 24 КРЪГ

Уулвърхемптън – Ливърпул 0:1
0:1 Торес (36), 0:2 Мейрелеш (50), 0:3 Торес (90)

Арсенал – Уигън 3:0
1:0 Робин Ван Перси (21), 2:0 Ван Перси (56), 3:0 Ван Перси (85)

Блекпул – Съндърланд 1:2
0:1 Киърън Ричардсън, 0:2 Киърън Ричардсън (36), 1:2 Чарли Адам (86-д)

Евертън – Уест Хям 2:2
0:1 Джонатан Спектър (26), 1:1 Диняр Билялетдинов (77), 1:2 Фредерик Пикион (84), 2:2 Маруан Фелайни (90)

Фулъм – Сток Сити 2:0
1:0 Демпси (33), 2:0 Демпси (56-д)

Манчестър Юнайтед – Бирмингам 5:0
1:0 Димитър Бербатов (2), 2:0 Димитър Бербатов (31), 3:0 Райън Гигс (45+1), 4:0 Димитър Бербатов (53), 5:0 Луиш Нани (76)

Нюкасъл – Тотнъм 1:1
1:0 Фабрицио Колочини (59), 1:1 Аарън Ленън (90)

На 22 януари (събота) от 19:30 часа