Арсенал победи Виетнам със 7:1 в контролна среща, която е част от турнето на "артилеристите". Оливие Жиру вкара хеттрик, а Окслейд-Чембърлейн, Чуба Акпом и Игнаси Мигел също се разписаха.

Още в 5-ата минута Росицки хитро пропусна топката зад себе си и Жиру намери долния ъгъл за 1:0. Въпреки тоталната доминация на играчите на Арсен Венгер втория гол падна чак в края на първата част. В 44-ата минута Жиру използва лошо изчистена топка и покачи на 2:0, а веднага след това достигна пас на Окслейд-Чембърлейн и намери целта за 3:0.

Чембърлейн направи 4:0 в началото на второто полувреме, а малко по-късно Акпом също се разписа. Той вкара и втори гол само 2 минути по-късно, възползвайки се от пас на Чембърлейн.

В 74-ата минута Рамзи размени пасове с Микел, който не сбърка и направи 7:0. 12 минути преди края Виетнам вкара почетен гол. Резервата Тран Ман Дунг завърши хубава контра и отсрами домакините поне малко за крайното 1:7.