Гол на резервата Томаш Росицки в добавеното време донесе на Арсенал домакинска точка срещу Евертън, след като двата тима завършиха 2:2 в мач от 21 кръг на Висшата лига.

Американският национал Лендън Донован започна като титуляр в дебюта си за “карамелите”, които на два пъти повеждаха в резултата, но не успяваха да удържат аванса си. Лиън Осмън откри за Евертън в 12-ата минута, но четвърт час по-късно Денилсон изравни за Арсенал.

Истинска драма бяха последните 10 минути на срещата. При перфектна контраатака на гостите в 81-ата минута Стивън Пиенаар пробяга половината терен и прехвърли Мануел Алмуния с удар извън наказателното поле, за да даде нова преднина за тима си.

Две минути по-късно Денилсон от Арсела получи тежка контузия и бе принудително заменен от Фран Мерида. Бразилецът тъкмо се бе завърнал в игра след травма на гърба. Във втората минута на добавеното време Томаш Росицки донесе точката на Арсенал след пас на Васирики Абу Диаби и рикошет в играч на Евертън.

Точката означава, че “артилеристите” се доближиха само на точка от втория в класирането Манчестър Юнайтед и вече 7 мача поред нямат загуба във Висшата лига. Евертън също продължи серията си и вече шест поредни срещи няма поражение за първенство./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
9 януари (събота)
14:45 часа Хъл Сити – Челси отложен

17:00 часа
Арсенал – Евертън 2:2
0:1 Лиън Осмън (12), 1:1 Денилсон (28), 1:2 Стивън Пиенаар (81), 2:2 Томаш Росицки (90+2)

17:00 часа