Аржентина попиля като гост с 6:0 Сингапур в приятелски мач, състоял се вчера. Двукратните световни шампиони бяха без Меси, който бе освободен от тима заради предстоящата си сватба.

Това бе втори двубои и втора победа за новия селекционер на „гаучосите” Хорхе Сампаоли. В дебюта му Аржентина удари с 1:0 вечния си съперник Бразилия.

Сега наставникът използва изключително офанзивна схема на игра, тъй като на терена имаше далеч по-слаб съперник. Сампаоли използва 2-3-4-1, което даде резултат. Освен това наставникът даде шанс на по-млади футболисти и на такива, които по-рядко са носили екипа на Аржентина.

Любопитното е, че нямаше играч, който да отбележи по повече от един гол. Последните два гола пък паднаха в последните минути на контролата със Сингапур.

Централният защитник Фасио откри резултата, след като засече с крак центриране от корнер. В 31-ата минута Пауло Дибала центрира прострелно на близката греда и Корея се разписа от два метра.

В 60-ата минута Алехандро Гомес от 20 метра би в ниския ъгъл за 0:3. След това Паредес с хубав фалцов удар оплете топката в мрежата – 0:4.

В последните минути първо младата звезда на Ривър Плейт Аларио с шут от въздуха направи 0:5, а в добавеното време и най-опитният на терена – Ди Мария се разписа за крайното 0:6..

Сингапур – Аржентина 0:6
0:1 Федерико Фасио (25), 0:2 Хоакин Корея (31), 0:3 Алехандро Гомес (60), 0:4 Леандро Паредес (74), 0:5 Лукас Аларио (90), 0:6 Ди Мария (90+3)
Аржентина: Гусман, Салвио, Акуня, Фасио, Билия (46 – Банега), Мамана, Дибала, Лансини (60 – Паредес), Корея (46 – Аларио), Гомес (70 – Фернандес), Ди Мария.