Без голямата звезда Лионел Меси националният тим на Аржентина спечели убедително с 4:0 срещу Ирак в контрола, която се игра в столицата на Саудитска Арабия Рияд.

Лаутаро Мартинес (18) от Интер даде аванс на „гаучосите“ след подаване на нападателя от Спортинг (Лисабон) Маркос Акуня. Това бе и единственото попадение за водения от временния селекционер Лионел Скалони тим през първата част.

След почивката халфът на Уотфорд Роберто Перейра (53) удвои аванса на аржентинците след пас на Пауло Дибала от Ювентус. В края защитникът на Фиорентина Херман Пецела (82) се възползва от асистенция на халфа Едуардо Салвио от Бенфика и вкара третия гол. В добавеното време халфът на „лисабонските орли“ Франко Черви (90+1) оформи крайния резултат, а за гола му асистира Валтер Канеман от бразилския Гремио.

Лионел Меси от Барселона не е повикан в състава и за контролата срещу Бразилияна 16 октомври.