Аржентина победи Венецуела с 1:0 в контрола, която се игра на стадион "Солт Лейк" в индийския град Колката. На трибуните имаше над 100 хиляди души, които аплодираха звездата на Барселона Лионел Меси, извел "гаучосите" с капитанската лента. Единственото и победно попадение за Аржентина вкара защитникът на Порто Николас Отаменди в 71-ата минута. Това беше дебют за новия селекционер на аржентинците Алехандро Сабейя.

В 24-ата минута Лео Меси даде хубав пас към Ди Мария, той стреля, а при добавката малко не му стигна да открие резултата. В 30-ата Меси отне топката, излъга няколко защитници, но след шут от границата на наказателното поле вратарят улови. В 62-ата минута нападателят на Барса стреля много технично от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от сглобката на гредите. Четири по-късно Меси пусна супер пас към Игуаин, той без забавяне стреля от въздуха, но топката нацели напречната греда. В 68-ата минута Аржентина поведе. Меси центрира от корнер и Николас Отаменди с глава на първата греда отбеляза.

Мачът се игра при невиждани мерки за сигурност. За срещата са били ангажирани над 5000 полицаи и частни гардове./БЛИЦ