Аржентина обърна Русия с 3:2 в контрола, играна в Москва. Домакините започнаха по-добре мача и чрез Игор Семшов откриха резултата още в 17-ата минута. През първата част играта на аржентинците не вървеше, което изнерви легендарния Диего Марадона. В края на полувремето обаче зетят на аржентинския треньор - Серхио Агуеро, с топовен изстрел извън наказателното поле изравни – 1:1. През втората част “гаучосите” бяха по-добри от “братушките”, но след като дръпнаха с два гола аванс, се поотпуснаха. Лесандро Лопес след красива атака и технично отиграване и прецизен удар направи 2:1 за Аржентина в самото начало на второто полувреме. В 56-ата минута Хесус Датоло препарира за трети път руснаците. Талантът, който през януари премина от Бока Хуниорс в италианския Наполи, се разписа с първото си докосване на топката, след като току-що бе влязъл в игра. Последва намаляне на оборотите от аржентинска страна и 12 минути преди края Роман Павлюченко намали на 2:3 от пряк свободен удар.