ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Аржентина сгази Кюрасао със 7:0 в контролна среща. Капитанът на световните шампиони Лионел Меси вкара хеттрик през първото полувреме. С тези попадения седемкратният носител на „Златната топка“ отново се записа в историята на футбола.

Той се превърна в първия футболист, вкарал 100 гола за отбор, ставал някога световен шампион. Звездата на "гаучосите" вече има 102 попадения за националния си тим и в световен мащаб изостава само на португалеца Кристиано Роналдо (122) и иранеца Али Даеи (109). След края на срещата Меси получи специален плакет и възпоменателна фланелка от президента на Аржентинската футболна асоциация Клаудио Тапиа.

Като титуляр за Кюрасао игра бившият футболист на ЦСКА Върнан Анита. В последните 17 минути на терена в Сантяго дел Естеро се появи и защитникът на Локомотив (Пловдив) Джовани Трупе.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

Вратарят на гостите Елой Ром отрази два опасни удара на Меси в първия четвърт час на мача. В 20-ата минута 35-годишната футболна звезда най-сетне пречупи съпротивата на стража, след като получи топката от Джовани Ло Селсо, премина двама защитници и прати топката във вратата.

Само три минути по-късно топката беше избита от голлинията на Кюрасао, но Нико Гонсалес се разписа при добавката. В 33-ата минута Меси вкара втория си гол в мача, правейки аванса на тима си 3:0. Не бяха изминали още две минути, когато Енцо Фернандес се разписа с удар извън наказателното поле.

В 37-ата минута Лионел Меси оформи хеттрик №57 в кариерата си. Ново подаване на Ло Селсо го изведе сам срещу вратаря и капитанът на Аржентина не сбърка при удара си към вратата, покачвайки на 5:0.

В началото на втората част Аржентина направи промени в състава си, а това доведе и до спад в темпото на игра. Около 20 минути преди края на терена се появиха Пауло Дибала и Анхел ди Мария, а донесе нови опасни ситуации пред вратата на Кюрасао.

В 76-ата минута „гаучосите“ получиха дузпа в своя полза. Меси преотстъпи изпълнение на Ди Мария, който направи 6:0. Три минути преди края Гонсало Монтиел оформи крайния резултат след асистенция на Дибала.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram
Присъединете се в канала
ТУК

АРЖЕНТИНА – КЮРАСАО 7:0
1:0 Лионел Меси (20), 2:0 Нико Гонсалес (23), 3:0 Лионел Меси (33), 4:0 Енцо Фернандес (35), 5:0 Лионел Меси (37), 6:0 Анхел ди Мария (78-дузпа), 7:0 Гонсало Монтиел (87)

Аржентина: Е. Мартинес (80-Армани), Монтиел, Песея, Отаменди (50-Фойт), Акуня, Ло Селсо (67-Ди Мария), Е. Фернандес (50-Паласиос), Мак Алистър (50-Де Пол), Меси, Лаутаро Мартинес (67-Дибала), Н. Гонсалес

Кюрасао: Ром, Флоранус, Ван Ейма (73-Трупе), Мартина, Гаари, Горе (58-Антонисе), Анита (84-Румерату), Кувас (73-Северина), Л. Бакуна (84-Фелида), Ж. Бакуна, Янга (58-Живкович)