Аржентина подчини Чили с 3:0 в световна квалификация, играна в Буенос Айрес, и записа 12-а поредна победа във всички турнири.

Световните шампиони бяха без супер звездата си Лионел Меси, който е контузен.

Алексис Мак Алистър (48), Хулиан Алварес (84) и Пауло Дибала (90+1) вкараха за домакините.

През първата част Аржентина беше по-активният отбор, но пропусна две чисти ситуации. В последната минута на полувремето при една от редките си атаки Чили се размина с гола, когато след изстрел на Каталан с глава топката се отби в гредата.

След почивката трикратните световни шампиони ликуваха.

Хулиан Алварес проби в наказателното поле и подаде по земя, Лаутаро Мартинес хитро пропусна топката и Алексис Мак Алистър от движение я прати във вратата за 1:0.

С красиво изпълнение от границата на наказателното поле Алварес отбеляза за 2:0 шест минути преди края.

В добавеното време завърналият се в тима Пауло Дибала оформи крайното 3:0 след диагонален удар.

Аржентина вече има 18 точки в зона „Южна Америка“ и продължава да е лидер във временното класиране с 6 победи и 1 загуба. Чили е девети само с 5 точки и намаляващи шансове да се класира на Мондиала през 2026 година.

Стартов състав на Аржентина: Ем. Мартинес, Отаменди, Ромеро, Лис. Мартинес, Молина, Е. Гонсалес, Де Пол, Н. Гонсалес, Алварес, Мак Алистър,  Л. Мартинес.