Националният отбор на Аржентина започна ударно под ръководството на новия си селекционер Тата Мартино. "Гаучосите" взеха частичен реванш за изпуснатата световна титла в Бразилия, побеждавайки с 4:2 немците в контрола среща, играна в Дюселдорф. Припомняме, преди по-малко от два месеца Бундестима спечели с 1:0 финала на Мондиал 2014 с гол на Марио Гьотце в продълженията.

Преди началото на срещата голмайсторът за всички времена на германския национален отбор и на световни финали - Мирослав Клозе, получи специален плакет за успехите си. Със същото бе награден и Филип Лам, който пък след Мондиал 2014 се отказа от Маншафта.

Головете за гостите тази вечер отбелязаха Серхио Агуеро, Ерик Ламела, Федерико Фернандес и Анхел ди Мария. За домакините се разписаха Андре Шюрле и Марио Гьотце.

Сред титулярите за Германия днес бяха едва трима от онези футболисти, които започнаха или се появиха по-късно в мача за световната титла в Бразилия - Мануел Нойер като капитан,Тони Кроос и Андре Шюрле. Въобще в тази среща Йоахим Льов искаше да види нови имена, защото такива фигурираха не само сред стартовите 11, но и на резервната скамейка.

Новият селекционер на аржентинците Тата Мартино също бе направил някои промени. Но ядрото бе запазено с имената на Ромеро, Демикелис, Сабалета, Рохо, Масчерано, Биглиа, Перес. Липсваше звездата Лионел Меси заради контузия, но Анхел ди Мариа изнесе перфектен двубой. Новото попълнение на Манчестър Юнайтед вкара четвъртия гол и асистира за предходните три попадения на своите. А на финала в Бразилия предишният селекционер Марсело Биелса го остави да гледа 120 минути от пейката.

Резултата откри Серхио Агуеро в 20-ата минута, а след още толкова Ерик Ламела удвои аванса на своя тим. В началото на втората част стана страшно. Първо Фернандес покачи на 3:0, а в 50-ата Ди Мариа бе изведен по дясното крило и технично прехвърли влезлия на почивката Роман Вайденфелер за 4:0. Веднага след това Андре Шюрле отсрами немците, като намали на 1:4. В 78-ата пък Марио Гьотце, с голяма доза късмет, намали, след като ударът му се отклони в играч на гостите и влезе във врата за 2:4.

Последната загуба на Германия от Аржентина в Германия бе на 15 август 2012 година. Отново в приятелска среща "гаучосите" победиха с 3:1 на "Комерцбанк арена". Интересен факт е, че и тогава Анхел ди Мариа се разписа. Още по-интересното е, че вече четири поредни мача Аржентина няма поражение на немска земя.

Германия - Аржентина 2:4
0:1 Серхио Агуеро (21), 0:2 Ламела (40), 0:3 Федерико Фернандес, 0:4 Анхел ди Мария (51), 1:4 Андре Шюрле (52), 2:4 Марио Гьотце (78)