ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Световният шампион Аржентина удари скромно Парагвай с 1:0 у дома и продължи успешния си път в квалификациите за Мондиала през 2026 година.

„Гаучосите“ правят нещо забележително – след триумфа им в Катар на 18 декември миналата година до момента те са изиграли 7 мача. Спечелили са всички до един и нямат допуснат гол. Головата разлика е 18:0.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Последните три са световни квалификации: 1:0 срещу Еквадор вкъщи, 3:0 с Боливия навън и сега 1:0 срещу Парагвай на "Монументал" в Буенос Айрес.

Заради здравословните си проблеми Меси остана резерва, но се появи в игра през втората част. Лео пак бе на висота и два пъти уцели гредите.

Преди това адашът му селекционер Лионел Скалони стартира мача със схема 4-3-3. Емилиано Мартинес, Молина, Ромеро, Отаменди, Талиафико, Де Пол, Енцо Фернандес, Макалистър, Гонзалес,  Лаутаро Мартинес, Алварес.

Още в 3-ата минута Де Пол центрира от корнер и капитанът Отаменди от воле прати топката в мрежата за 1:0. И препълненият до краен предел стадион изригна.

Аржентина натисна още повече съперника, но пропусна много положения. Общо тимът отправи 5 точни и 10 неточни удара към парагвайската врата при притежание на топката 70:30 и корнери 10:1. Три пъти топката срещна гредите.

В 43-ата минута Де Пол стреля силно и нацели десния стълб. Гостите рядко преминаваха в противниковата половина и вратарят Емилиано Мартинес спокойно можеше да си запя в телефона, ако му бяха разрешили.

След почивката "гуараните" заиграха по-смело, но Рамон Соса пропусна отблизо да изравни.

Меси се появи на терена в 54-ата минута вместо Хулиан Алварес. Всяка атака на домакините преминаваше през "десетката" на световните шампиони. В 68-ата минута Де Пол отново беше близо до гола, но Карлос Мигел се намеси добре.

Меси можеше да вкара попадение директно от корнер, но вратарят на Парагвай докосна топката достатъчно, за да я отклони в напречната греда.

В 85-ата минута Лаутаро Мартинес се нареди в списъка на пропускащите, след като технично финтира съперник, но бил над вратата.

Малко след това Нико Гонсалес получи пас от Меси и отправи удар по диагонала, но вратарят на гостите отново спаси.

В добавеното време Меси си от запазената си марка „пряк свободен удар“ тресна пак гредата.