Аржентина победи Ел Салвадор с 2:0 в контрола, играна във Вашингтон пред 54 000 зрители. Голямата звезда Лионел Меси остана на резервната скамейка заради лека травма, но и без него „гаучосите” стигнаха до победата. Те играха с новите си резервни екипи, които ще използват и на турнира Копа Америка 2015.

Резултата бе открит чак в началото на второто полувреме. Евер Банега стреля силно и топката се отклони от Нестор Рендерос, за да влезе във вратата му – 1:0.

В 73-ата минута Анхел ди Мария, който бе с капитанската лента в този мач, бе заменен от Федерико Манкуейо. Именно халфът на Индепендиенте реализира второто попадение в 88-ата минута директно от пряк свободен удар.

В сряда Аржентина ще изиграе още една контрола в САЩ. Съперник на тима в Ню Джърси ще е съставът на Еквадор.