Аржентина спечели с 2:0 гостуването си на Перу в мач от квалификациите за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. Така „гаучосите“ продължават без загуба при гостуванията си на перуанците вече 35 години. За последно аржентинците отстъпват в Перу в квалификациите за Мондиал'86 след единствен гол на Хуан Карлос Орбитас.

Николас Гонсалес се разписа във втори пореден мач на Аржентина. Той откри резултата в 17-ата минута, когато отбеляза от границата на вратарското поле след пас на Джовани Ло Селсо.

11 минути по-късно Лаутаро Мартинес удвои, след като от Леонардо Паредес беше изведен сам срещу вратаря Гайесе, заобиколи го и прати топката в празната врата.

Звездата на Аржентина Лионел Меси направи силно второ полувреме, но не успя да вкара гол, какъвто несъмнено заслужаваше.

С този успех „гаучосите“ събраха актив от 10 точки след четири изиграни мача и заемат второ място в квалификациите на Южна Америка, на две зад лидера Бразилия. Перу е на предпоследната девета позиция с една точка. Първите четири отбора се класират директно за Мондиал 2022, а петият ще играе интерконтинентален бараж.

Перу – Аржентина 0:2
0:1 Николас Гонсалес (17), 0:2 Лаутаро Мартинес (28)

Перу: Гайесе, Корсо (71-Авинкула), Сантамария, Абрам, Трауко, Акино (88-Картахена), Йотун (88-Калкатера), Карийо, Куева (81-Руидиас), Флорес (71-Поло), Лападула

Аржентина: Армани, Талиафико, Отаменди, Лукас Мартинес, Монтиел, Гонсалес (72-Ди Мария), Ло Селсо, Паредес, Де Паул (57-Окампос), Меси, Лаутаро Мартинес (89-Гомес)