Аржентина победи с 4:1 световния шампион Испания в контрола, която се игра в Буенос Айрес. Домакините стигнаха до успеха след попадения на четиримата нападатели Лионел Меси, Гонсало Игуаин, Карлос Тевес и Серхио Агуеро, а точен за гостите от Испания бе Фернандо Йоренте.

Още в десетата минута на двубоя падна първия гол в срещата, който бе дело на звездата на Барселона Лео Меси. Още в следващата атака пък Гонсало Игуайн покачи на 2:0. Голмайсторът на Манчестър Сити Карлос Тевес направи резултата класически в 34-ата минута на срещата след страхотна грешка на вратаря на Ливърпул Рейна.

В началото на второто полувреме играта се изравни и следващият гол в мача падна едва шест минути преди края на срещата. Този път попадението бе във вратата на домакините и бе дело на Фернандо Йоренте. В последната минута на двубоя пък Серхио Агуеро оформи крайното 4:1.

В разширения състав на домакините личаха и имената на Естебан Камбиасо, Хавиер Санети и Габриел Милито, които бяха пренебрегнати от вече бившия селекционер Диего Марадона./БЛИЦ

Аржентина - Испания 4:1
1:0 Меси (10), 2:0 Игуаин (14), 3:0 Тевес (34), 3:1 Йоренте (84), 4:1 Агуеро (90)

АРЖЕНТИНА: Ромеро, Санети, Демикелис, Хайнце, Банега, Маскерано, Камбиасо, Милито, Игуаин (Агуеро 68), Тевес (Ди Мария 60), Меси (Д`Алесандро 89)

ИСПАНИЯ: Рейна (Валдес 46), Начо, Марчена, Пике, Арбелоа, Алонсо (Педро 72), Бускетс, Иниеста (Касорла 46), Фабрегас (Чави 56), Силва (Навас 46), Вийя (Йоренте 46)