Аржентина разгроми с 4:0 Еквадор в мач от световните квалификации в зона Южна Америка и излезе начело в класирането. "Синьо-белите” сътвориха шоу за зрителите на стадион "Монументал" в Буенос Айрес. Лионел Меси беше над всички, след като отбеляза един гол и подаде за други два. Разписаха се още Серхио Агуеро, Игуаин и Ди Мария.

Аржентинците решиха всичко за около 12 минути преди почивката. В 20-ата минута Агуеро беше изведен зад защитата на съперника и с точен изстрел не остави шансове на Александър Домингес. Нападателят на Манчестър Сити направи много добър мач, но през второто полувреме получи жълт картон за симулация и ще пропусне двубоя срещу Парагвай. 2:0 направи Игуаин след извеждащо подаване на Меси. В 32-ата минута нападателят Реал Мадрид върна жеста с перфектна аситенция към Меси и той намери горния десен ъгъл на вратата за 3:0. Звездата на Барса беше в основата и на последното попадение, отбелязано от Ди Мария в 76-ата минута. Лео стреля към вратаря, той отби, но притичалият Ди Мария отбеляза без проблеми.

Успехът изкачи Аржентина на върха в класирането с 10 точки. Второто място заема Чили с 9, а Уругвай е с 8, но и мач по-малко. Бразилия не участва в квалификациите, тъй като е домакин на Световното първенство през 2014 година./БЛИЦ

АРЖЕНТИНА - ЕКВАДОР 4:0
1:0 Агуеро (20), 2:0 Игуаин (30), 3:0 Меси (32), 4:0 Ди Мария (76)