Резервата Есекил Лавеси спаси Аржентина от домакинска загуба в квалификация за Мондиал 2014, като “гаучосите” направиха домакинско 1:1 с Боливия.

Марсело Мартинс даде аванс на гостите в 56-ата минута, като се възползва от грешка на защитника Мартин Демикелис. Четири минути по-късно след асистенция на Лионел Меси Лавеси изравни с първото си отиграване в мача, след като замени Рикардо Алварес

Равенството на стадиона на Ривър Плейт е разочарование за Аржентина, която има 4 точки от три мача в квалификациите. “Гаучосите” не успяха да спечелят последните си два мача, след като загубиха с 0:1 от Венецуела и сега направиха равенство. Това бе първата точка за Боливия от три мача./БЛИЦ

Аржентина – Боливия 1:1
0:1 Марсело Мартинс (56), 1:1 Есекил Лавеси (60)

Аржентина: 1.Серхио Ромеро, 3.Пабло Сабалета, 2.Мартин Демикелис, 4.Николас Бурдисо, 15.Клементе Родригес, 14.Хавиер Масчерано (81-8.Хосе Ернесто Соса), 5.Фернандо Гаго, 23.Хавиер Пасторе, 10.Лионел Меси, 11.Рики Алварес (59-7.Есекил Лавеси), 9.Гонсало Игуаин

Боливия: 1.Карлос Ариас, 14.Кристиан Варгас, 5.Роналд Риверо, 13.Луис Мендес, 3.Луис Гутиерес, 6.Валтер Флорес, 15.Хайме Роблес, 7.Едивалдо Рохас (54-4.Роналд Сеговия), 22.Руди Кардосо, 10.Пабло Ескобар (83-8.Хосе Луис Чавес), 9.Марсело Мартинс (77-11.Аугусто Андаверис)

Буенос Айрес, “Антонио Веспучио Либерти”
Съдия: Карлос Вера (Еквадор)
Жълти картони: Клементе Родригес (Аржентина); Хайме Роблес, Марсело Мартинс (Боливия)