Отсъствието на суперзвездата Лионел Меси заради контузия по никакъв начин не се отрази на световния шампион Аржентина. „Гаучосите“ спечелиха първия си мач за годината, след като записаха класическа победа с 3:0 над Салвадор в контрола, проведена в американския град Филаделфия.

Кристиан Ромеро даде аванс на Аржентина още в 16-ата минута, когато с глава засече центриране от корнер. Три минути преди почивката Енцо Фернандес удвои, показвайки отлична съобразителност във вратарското поле при атака на отбора си отдясно.

В 52-ата минута Джовани Ло Селсо получи хубав пас от Лаутаро Мартинес и стреля под плонжа на вратаря Марио Гонсалес, за да оформи крайния резултат в мача. До края на срещата салвадорският страж се отличи с няколко отлични спасявания.