Аржентина победи с 1:0 при визитата си на Колумбия и записа първи успех едва в четвъртия си мач от квалификациите в зона Южна Америка за световното първенство в Русия през 2018 година. Това е и първа домакинска загуба за Колумбия от последните осем мача у дома в световни квалификации.

„Гаучосите” бяха без голямата си звезда Лионел Меси, Серхио Агуеро, Карлос Тевес и Хавиер Пасторе. Все пак играчите на Херардо Мартино поведоха на стадиона в Баранкиля в 20-ата минута, когато Лукас Билия се възползва от подаване на Есекиел Лавеци и вкара победния гол за гостите.

След половин час игра домакините претендираха за дузпа за нарушение на Фунес Мори срещу Гутиерес, но такава не бе свирена.

Три минути преди почивката Ди Мария бе изведен сам срещу вратаря след поредната кошмарна грешка на Сапата, но крилото не успя да прокара топката в мрежата и тя излезе в аут.

След почивката в 66-ата минута удар на Муриел мина на сантиметри от гредата, а няколко минути след това гол на Дибала за гостите бе отменен заради засада.

С успеха си Аржентина събра 5 точки, а Колумбия остава с 4 точки в актива си.

Колумбия – Аржентина 0:1
0:1 Лукас Билия (20)

Колумбия: Оспина, Сапата, Мурийо, Фабра, Паласиос, Торес (46 - Муриел), Мехия, Хамес Родригес, Торес, Тео Гутиерес (58 - Кардона), Бака

Аржентина: Ромеро, Меркадо (79 - Перуци), Отаменди, Рохо, Фунес Мори, Масчерано, Билия, Ди Мария, Банега, Игуаин (70 - Дибала), Лавеци (86 - Перес)