Аржентина успя да се класира на световното първенство в ЮАР догодина. "Гаучосите" спечелиха с 1:0 решителната битка с Уругвай и заеха четвъртото място в зона Южна Америка. Двубоят се игра пред над 70 000 фенове.
Единственото попадение реализира резервата Болати четири минути преди края на двубоя след разбъркване в полето на домакините.

Уругвайците се нуждаеха единствено от победа, за да изместят Аржентина от четвъртата позиция, но в същото време бяха зависими от резултата между Чили и Еквадор. За тяхна радост вече осигурилият си място на финалите тим на Чили победи с 1:0 и по този начин Уругвай запази петото си място и ще има възможност да се класира за световното през баражите. Там "урусите" ще се изправят срещу Хондурас или Коста Рика.

Първата сериозна опасност създадоха домакините в 10-ата минута, когато защитникът Скоти се пласира най-добре при центриране от фаул и нанесе удар с глава, но топката прелетя на сантиметри от десния страничен стълб. В 23-ата минута Алваро Перейра пробва да изненада Ромеро от ъгъла на наказателното поле, но не успя.

Второто полувреме стартира по-динамично, но без да се стигне до чисто голово положение пред някоя от вратите. В 83-ата минута Мартин Касерес фаулира откъсващия се Йонас Гутиерес и съдията заслужено му вдигна втори жълт и съответно червен картон. След изпълнението на фаула топката достигна до влезлия малко по-рано Болати и той вкара гола на успокоението за Марадона и цяла Аржентина./БЛИЦ

Уругвай - Аржентина 0:1
0:1 М. Болати (84)

Уругвай: Муслера, Лугано, Касерес, А. Перейра, Гаргано (71 - К. Родригес), Д. Перес, Скоти, М. Перейра, Х. Родригес (59 - Кавани), Д. Форлан, Л. Суарес (78 - Абреу)

Аржентина: С. Ромеро, Скиави, Демикелис, Отаменди, Хайнце, Ди Мария (76 - Монсон), Верон, Масчерано, Й. Гутиерес, Меси (87 - Тевес), Игуаин (80 - Болати)

Жълти картони: М. Перейра, Д. Перес, Касерес (Ур); Г. Хайнце, Отаменди (Ар)

10.Перу 13 т.

*Заб.: Отборите с по-тъмен шрифт се класират за световното първенство в ЮАР догодина