Швейцария загуби от Аржентина в контрола, която се игра в Берн. Трикратният носител на „Златната топка” Лионел Меси вкара първия си хеттрик за "гаучосите” (20, 89 и 90-дузпа). Голът за домакините бе дело на новото попълнение на Байерн за следвашия сезон Ксердан Шакири (49).

Мачът в Берн бе изключително динамичен с множество голови положения. В 20-ата минута Серхио Агуеро даде страхотен извеждащ пас с пета към Лионел Меси, който с премерен удар по земя вкара за 0:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 49-ата минута „кръстоносците” изравниха, след като Ерен Дердийок замахна, но не уцели топката, а тя стигна до Ксердан Шакири, който от малък ъгъл реализира за 1:1. В 89-ата минута защитата на домакините се пропука, Меси открадна топката, загърби защитник и технично копна над вратаря за 1:2. Топката се отби от напречната греда и тупна зад голлинията. В добавеното време Гонсало Игуаин беше спънат за дузпа и Лионел Меси оформи хеттрика си за крайното 1:3.

Швейцария – Аржентина 1:3

0:1 Лионел Меси (20), 1:1 Ксердан Шакири (49), 1:2 Лионел Меси (89), 1:3 Лионел Меси (90-дузпа)