Аржентина победи с 3:0 Тринидад и Тобаго в контролна среща, част от подготовката за световното първенство. Мачът се игра на стадион "Антонио Веспучи" в Буенос Айрес. В 45-ата минута "гаучосите" откриха резултата - след центриране от корнер Паласио стреля с глава и след лоша намеса на вратаря топката се озова във вратата. Само минута по-късно пък Лионел Меси направи невероятен пропуск, стреляйки от близо над вратата.

В 51-ата минута Меси стреля чудесно от фаул, топката се отби от гредата и попадна в Масчерано, който я прати в мрежата за 2:0.

В 64-ата минута Паласио надбяга защитата на съперника, финтира вратаря и върна на Родригес, който на празна врата оформи крайния резултат.

Последната контрола на Аржентина е със Словения на 7 юни.

Аржентина - Тринидад и Тобаго 3:0
1:0 Паласио (45) 2:0 Масчерано (51) 3:0 Родригес (64)

АРЖЕНТИНА: Ромеро, Кампаняро, Фернандес, Демикелис (Басанта 46), Рохо, Масчерано (Алварес 70), Гаго (Биля 46), Ди Мария (Перес 63), Лавеци (Родригес 56), Меси, Паласио (Фернандес 76)

ТРИНИДАД  И ТОБАГО: Уилямс, Балсау, Маршал, Мичел, Хойт (Мичел 71), Хиланд, Буко (Джордж 71), Пелтиер, Дж. Джоунс (Уинчестър 86), К. Джоунс (Пласа 77), Гера (Молино 60)