Феновете на футбола в Катар се насладиха на истинско шоу от колосите Аржентина и Бразилия. “Гаучосите” спечелиха с 1:0 след страхотен гол на звездата Лео Меси в последната минута. Този път големите съперници се срещнаха в контрола, която се игра в Доха.

Селекцинерът на “селесао” Мано Менезеш бе заложил на слабо известни в Европа играчи. В състава все пак добре познатите Роналдиньо, Робиньо и Дани Алвеш. В същото време “гаучосите”, които са водени от Серхио Батиста бяха в отличен състав, въпреки контузиите на Серхио Агуеро и Карлос Тевес.

Бразилците започнаха малко по-добре. В петата минута Роналдиньо имаше шанс да вкара от фаул, но би неточно. Веднага след това Хавиер Санети отправи първия точен удар за Аржентина, но Виктор улови. В 14-ата минута Елиаш сбърка при първото докосване и не успя да вкара. Защитникът на Барселона Даниел Алвеш нацели напречната греда в 20-ата минута.

След половин час игра момчетата на Серхио Батиста изравниха играта. В 30-ата минута Гонсало Игуаин нацели греда, но бе в засада. Малко след това Лео Меси също удари греда, след силен удар от 20 метра.

Второто полувреме започна силно за ”гаучосите”. В 58-ата минута Тиаго Силва игра с ръка след шут на Пасторе, но съдията прецени, че е било неволно. Интересните положения намаляха, а играта започна да се води предимно в центъра.

В последните десетина минути двата тима тръгнаха да търсят победата. В 90-ата минута Лео Меси показа класата си. Последният носител на “Златната топка” тръгна зад центъра, мина през левия фланг и с диагонален нисък удар донесе победата на Аржентина./БЛИЦ

АРЖЕНТИНА – БРАЗИЛИЯ 1:0
1:0 Меси (90)

Аржентина: Серхио Ромеро, Хавиер Санети, Габриел Хайнце, Хавиер Санети, Николас Бурдисо, Николас Пареха, Анхел ди Мария, Хавиер Масчерано, Хавиер Пасторе (Андрес Д’Алесандро), Гонсало Игуаин (Езекиел Лавеци), Лео Меси

Бразилия: Виктор, Андре Сантош, Дани Алвеш, Давид Луиз, Тиаго Силва, Елиаш, Лукас, Рамирес, Неймар (Андре), Робиньо, Роналдиньо (Дъглас)