Аржентина победи Мексико с 2:0 като гост в контрола. "Гаучосите" превъзхождаха съперника изцяло в първата от двете контроли, които ще изиграят в рамките на няколко дни, но вкараха само два гола.

Роберто Фунес Мори откри резултата в 45-ата минута, а автогол на Исак Бризуела в 84-ата минута окончателно реши спора в полза на домакините.

Дибала, Агуеро, Ло Селсо и Мартинес пропуснаха да направят резултата по-изразителен в полза на аржентинците, които за пореден път бяха без звездата Лионел Меси.

Той не е играл за Аржентина от световното първенство и отпадането на 1/8-финалите от бъдещия шампион на планетата Франция. Нападателят не е обявил официално оттеглянето си от националния тим, но и не е потвърдил, че ще се завърне в него и отново ще облече екипа.

В сряда (2:00 часа) Аржентина и Мексико отново играят помежду си, но този път "гаучосите" са домакин.