Аржентина победи Хондурас с 3:0 в контрола, играна на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями. "Гаучосите", който са един от фаворитите за титлата от предстоящия Мондиал 2022 в Катар (20 ноември – 18 декември), се представиха на високо ниво.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 16-ата минута, а Лионел Меси добави другите два гола в 45-ата минута от дузпа и в 69-ата минута.

Аржентина ще изигрее още една проверка на американска земя. На 28 септември тимът на Лионел Скалони ще се изправи срещу Ямайка. Мачът ще се проведе в Ню Джърси.

Аржентина – Хондурас 3:0
1:0 Лаутаро Мартинес (16), 2:0 Меси (45-дузпа), 3:0 Меси (69)

Аржентина: Рули, Молина, Песея (65-перес), Лисандро Мартинес, Талиафико, Де Паул, Паредес (64-Фернандес), Ло Селсо (72-Кореа), Меси, Папу Гомес (54-Алмада), Лаутаро Мартинес (46-Алварес)

Хондурас: Лопес, Сантос, Малдонадо, Мелендес, Елвир (82-Ф. Флорес), Ариага (76-Мейха), Д. Флорес, Кастеянос (76-Росалес), Нахар (62-Солано), Ривас (46-Палма), Киото (82-Рочес)