Аржентинският гранд Ривър Плейт се класира на полуфиналите на Копа Либертадорес след внушителната победа с 8:0 над боливийския Хорхе Вилстерман в четвъртфинален реванш. Бившият нападател на Съндърланд Игнасио Скоко вкара пет гола, Енцо Перес добави още два, а един път се разписа Игнасио Фернандес.

Хорхе Вилстерман имаше аванс от 3:0 в общия резултат след домакинския си успех в първия мач, но Скоко собственоръчно заличи този пасив още до 20-ата минута, след като се разписа в 9-ата, 14-ата и 19-ата минути. 32-годишният аржентинец е седмият играч в историята на Копа Либертадорес с пет гола в един мач, но първият с подобно постижение през XXI век.

Перес покачи на 4:0 в 36-ата минута, когато получи пас зад гърба на защитата от Скоко и прати топката покрай вратаря Раул Оливарес. Игнасио Скоко вкара четвъртия си гол в мача малко след почивката, а седем минути по-късно Фернандес се разписа за 6:0.

В 58-ата минута дойде ред на петия гол на Скоко. Той дойде след центриране от корнер и неумела намеса на вратаря Оливарес. Девет минути след това Перес вкара последното попадение в мача, след направи хубав пробив, започнал от половината на Ривър Плейт.

Ланус е вторият аржентински отбор на полуфиналите, след като елиминира сънародниците си от Сан Лоренсо след дузпи. Финалната четворка на Копа Либертадорес допълват бразилския Гремио и еквадорския Барселона (Гуаякил).